Sunku būtų įsivaizduoti kokį nors vakarėlį ar pobūvį be jokių užkandžių. Kartais kai kurie žmonės kaip tik ateina į šventę ne tam, kad joje smagiai praleistų laiką, o tam, kad paragautų kuo daugiau užkandžių. Žinoma, taip būna labai retai, tačiau kartais, bent jau iš šalies žiūrint taip gali pasirodyti. Net jei svečiams užkandžiai nėra pats svarbiausias dalykas, juos vistiek reikia pagaminti tokius, kad paliktų kuo geresnį įspūdį. O skanius užkandžius pagaminti gali kiekvienas, net ir tas, kuris beveik nesilanko virtuvėje. Šventėse dažniausiai būna vieno kąsnio užkandžiai, nes juos valgyti galima labai greitai ir patogiai bei tam nereikia jokių specialių įrankių.

O tokių užkandžių pasirinkimas turėtų būti kuo įvairesnis. Nėra dviejų žmonių, kurie turėtų identišką skonį, tad jei pagamintumėte tik vienos ar kelių rūšių užkandžius, tikriaiusiai nutiks taip, kad pusė žmonių valgys, o kita pusė taip ir neprisilies prie maisto ir liks alkani. Taigi, jei ruošiatės rengti vakarėlį ar pobūvį ir ketinate gaminti užkandžius, labai svarbu pagaminti jų kuo įvairesnių, kad kiekvienas svečias rastų ir galėtų paragauti tai, ko nori jis. Tačiau dažniausiai būna ne taip, o atvirkščiai – vieno kąsnio užkandžiai patiekiami tokie, kokių visi ir tikisi, tai yra papratsi, tradiciniai patiekalai.

Ko gero populiariausi būna vieno kąsnio sumuštiniai su žuvimi arba vaisiais bei įvairūs saldūs skanumynai. Tačiau dabar nekalbėsime nei apie saldumynus, nei apie visiems gerai žinomus užkandžius su žuvimi ar mėsa. Dabar kalbėsime ne apie tokius populiarius, tačiau labai skanius sumuštinius su sūriu. Jei nutarsite paįvairinti užkandžius ir pasigaminti minėtus sumuštinius, tada jums reikėtų žinoti receptą, o kaip jis atrodo tuoj sužinosite. Pirmiausia jums reikės:  maždaug 200 gramų varškės sūrio bei 50 gramų lydyto sūrio, 5 skiltelių česnako, 100 gramų majonezo, 40 gramų ikrų bei šiek tiek krapų. Gaminant reikės varškės sūrį supjaustyti į riekeles, o paprastą sūrį sutarkuoti kuo stambiau. Taip pat, kaip įmanoma smulkiau supjaustyti česnako skilteles, tą patį padaryti reikia ir su krapais. Viską reikia įdėtį į dubenį ir sumaišyti kartu su majonezu. Tai ką gaunate, reikia uždėti ant supjaustytų varškės sūrio riekelių ir ant viršaus pabarstyti krapais. Patiekus tokius vieno kąsnio užkandžius svečiams, tikrai maloniai juos nustebinsite, nes būsite pagaminę kai ką išskirtinio ir ne taip gerai žinomo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *