Kaip žinia, butai, namai, žemės sklypai skirtingose Lietuvos teritorijose ir kainuoja skirtingai. Kaimuose, būstą bei žemės galima įsigyti už pakankamai nedidelę kainą. Miestuose situacija visai kitokia, ten nekilnojamas turtas ir kadastriniai matavimai Alytuje kainuoja didžiulius pinigus. Tačiau kokia padėtis yra Lietuvos kurortuose? Ji nedaug skiriasi nuo didžiųjų miestų. O kartais kurortuose pastatytų vilų kainos net ir viršija prabangiausiuose sostinės rajonuose parduodamų butų kainas. Ši informacija yra labai aktuali visiems, kurie sulaukę pensijos ketina ramiai nugyventi likusį gyvenimą su žmona ar vyru ramioje, mieloje širdžiai vietoje. Taigi aptarsime keleto Lietuvos kurortų vidutines būsto kainas.

Pradėkime nuo labiausiai atostogautojų lankomos vietos Lietuvoje – Palangos. Kainos šiame kurorte skiriasi, todėl nustatyti vieną vidutinę labai sunku. Tačiau paimkime dažniausiai pasitaikantį atvejį – dviejų kambarių buto kainą, nes paklausiausias nekilnojamas turtas yra būtent butai bei namai. Taigi, tokių butų kainos svyruoja priklausomai nuo miesto dalies, tačiau paskaičiavus galima sakyti, kad dviejų kambarių butas vidutiniškai kainuoja 70tūkstančių eurų. Kaina yra panaši į sostinės nekilnojamo turto kainas. Kadastriniai matavimai Alytuje kainuos pigiau nei Vilniuje ar Kaune, bet rinka sako, kad panašiai kaip Klaipėdoje. Kadastirnių matavimų kaina visada priklauso nuo pasiūlos ir paklusos santykio. O tai tiesiogiai priklauso nuo pramonės išsivystymo. Kadangi pramonė labai šokinėjanti tai ir kadastrinių matavimų kainos Alytuje labai nestabilios.

Dar vienas populiarus Lietuvos kurortas – Birštonas. Jis galbūt ir nėra toks populiarus ir ne taip lankomas kurortas kaip Palanga, tačiau savo kainomis niekuo nenusileidžia. Vidutinė tokio paties buto kaina siekia 60 tūkst. eurų. Kainos vidurkį nustatyti taip pat ganėtinai sudėtinga kaip ir prieš tai minėto kurorto, nes tai priklauso nuo miesto dalies. Palangoje kaina prie jūros ir kaina miesto gilumoje gali skirtis net kelis kartus. Panaši situacija ir Birštone, tik ji priklauso nuo atstumo iki šaltinių bei kitų populiarių ir garsių Birštono vietų.

Neringa – pats brangiausias kurortas Lietuvoje. Šiame mieste nekilnojamas turtas kainuoja be galo daug. Taip pat, kainų amplitudė skirtingose miesto dalyse labai daug nešokinėja. Kadangi visi butai bei Neringoje yra nauji arba restauruoti, vidutinė tradicinio dviejų kambarių buto kaina siekia net 150tūkst. eurų. Tai nieko nestebina, nes Neringos kraštovaizdis iš ties ypatingas. Todėl jei esate pasiturintis ir norite senatvę praleisti oriai, bei likusį gyvenimą kasdien mėgautis pasakišku vaizdu tuomet nedvejodami galite įsigyti būstą Neringoje. Verta paminėti, kad šiame kurorte populiaresni yra privatūs namai, tačiau jų kaina dvigubai didesnė nei butų. Kartais ji siekia ir daugiau nei pusę milijono eurų.

Taigi, tiek apie nekilnojamą turtą, o tiksliau, apie butus bei jų kainas populiariausiuose Lietuvos kurortuose. Kainos tikrai yra pribloškiančios, tačiau gyvenimas šiose vietovėse vertas kiekvieno cento už kurį buvo įsigytas nekilnojamas turtas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *